Hortensja


Może być zdjęciem przedstawiającym kwiat i tekst „KWIATOWA BIBLIOTECZKA MIODOWA HORTENSJA BALDACHIMY DUŻYCH KWIATÓW”

Uwaga na przymrozki, czyli jak poradzić sobie z uprawą hortensji! Ten piękny kwiat często niestety narażony jest na przemarzniecie. Ze względu na dużą wrażliwość na spadki temperatur, przemarzają jej pączki kwiatowe, a więc powinna być ona pielęgnowana z należytym pietyzmem. 🧚‍♂️

Hortensje kwitną latem, między czerwcem a sierpniem, a ich kwiatostany utrzymują się aż do jesieni. Mogą być one doskonałą ozdobą dla balkonów, tarasów i mieszkań, do których może być przeniesiona, kiedy zrobi się już zimniej na zewnątrz. Hortensje lubią miejsca ani nie za ciepłe, ani nie za gorące, a więc należy chronić je przed kaloryferami i przeciągami w domu. Docelowym miejscem hortensji, nie jest jednak dom! Najlepiej czuje się na zewnątrz.

Te piękne kwiaty lubią miejsca nasłonecznione, jednak nieprzesadnie! Lepiej będą rosły w miejscu półzacienionym niż w palącym słońcu. Po zakupieniu ich należy natychmiast przesadzić je do większej donicy, która na dole będzie miała otwory na wypływający nadmiar wody. Na dole warto też, aby znalazła się warstwa keramzytu. Gleba może być ogromnym sojusznikiem w walce o lepsze wzrastanie horetensji, powinna być ona żyzna, kwaśna i przepuszczalna – idealna to taka specjalnie przystosowana do hortensji.

Jak uprawiać, więc hortensje w doniczce?
💙podlewać, ale nie przelewać, jeśli roślina będzie stała w wodzie szybko zgniją jej korzenie;
💙raz na tydzień nawozić płynnym nawozem
nie przycinać;
💙chronić przed zimnem i silnym upałem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *